عینک آفتابی Rayban مدل cat اورجینال - مطالب خرداد 1388

گفتگو با حامد بهداد

نویسنده : بردیا بردیا یکشنبه 3 خرداد 1388 05:23 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

شیدا شیرازی - کن: حامد بهداد را با بوتیک شناختم. در نقش فوتبالیست جوان و خوش چهره ای که در دام ا عتیاد گرفتار بود . بازی زیبای حامد بهداد را انجا برای اولین بار دیدم و دانستم که بهداد روزی خواهد درخشید.و آن روز آمد . فیلم خوب بهمن قبادی، یکی از نقش های طلایی زندگی بهداد است. بعد از دیدن فیلم با حامد و دیگر عوامل فیلم در مورد فیلم گفتگو کردیم. هرچه بیشتر با حامد حرف میزدم، متوجه می‌شدم که او چقدر به همه نقشهایش شبیه است. حامد همان جوان عاشق مجنون لیلی است که برای این که عشق‌اش را به خودش ثابت کند، شرط سه گره می‌بندد . حضور در کن را هم حامد می‌خواسته به خودش اثبات کند، که اثبات کرد. «کسی از گربه های ایرانی خبر نداره» در کن بسیار درخشید. حامد بهداد تنها بازیگر حرفه ای فیلم بازی نفس‌گیری از خودش ارایه می‌دهد که از چشم تیز بین منتقدان و کارگردانان بین المللی دور نمانده است. حامد که قرار است پروژه 60 را با بهمن قبادی در آلمان و مراکش به همراه بازیگران غیر ایرانی کارکند، همزمان با نمایش فیلم، پیشنهاداتی برای بازی در فیلم های غیر ایرانی دریافت کرده است . گفتگو با بهداد آسان نیست. او نکته سنج و دقیق است و خسته از تکرار. دوست ندارد صحبت هایی را که این چند روز کرده تکرار کند. اما جواب‌هایم را با شور و حال و عشق می دهد. با احساس حرف می‌زند از کارش. عشق به هنررا در صدایش حس می‌کنی.

سینمای ما - آقای بهداد این اولین حضور شما در فستیول کن است. چه احساسی در این مورد دارین؟


بهداد: هیجان زده ام نمی‌کنه. باید قبلا اتفاق می افتاد . خیلی قبل تر. من بازیگر قوی ای هستم. باید به سینمای بین المللی راه پیدا می‌کردم. عمریست دلگیر از کارهایی که اتفاق نیافتاده و باید می افتاد هستم. این هم یکی از همین موارد است.


سینمای ما: یعنی برای شما این یک اتفاق بدیهی بود؟


بهداد: آره! مثلا یک تیم فوتبالی باشگاهی رو در نظر بگیر. یک بازیکنش دیده می‌شه و به باشگاه بهتر میره و بعد به دسته بهتر و شاید هم روزی به تیم ملی بره. این یک حرکت طبیعیه و من لیاقتش رو دارم. این حرکت باید زودتر از اینها اتفاق می افتاد.


سینمای ما: همکاری با بهمن قبادی رو چطور می‌بینی؟


بهداد: راضی ام و خوشحال.


سینمای ما: چطور شد که کار با بهمن قبادی را انتخاب کردی؟ سینمای بهمن با فیلم هایی که تو تا حالا کار کرده بودی خیلی متفاوت است. آگاهانه این نقش را انتخاب کردی؟؟


بهداد: بهمن سینمای متفاوتی دارد چون شبیه دیگران فکر نمی‌کند. من هم آگاه بودم که کار با بهمن متفاوته اما آدم باهوشی بودم که از بین این همه پیشنهاد کاری به بهمن جواب دادم. دلم می‌خواست با یک فیلم ساز بین المللی همکاری کنم .


سینمای ما: فیلم با این که خط داستانی مستقیمی داره فضای مستندش رو حفظ کرده. مستند داستانی کار کردن چطور بود؟ تجربه جدیدی بود؟


بهداد: نه من قبلا هم مستند داستانی کار کرده بودم. ولی در فیلم قبادی همه چیز واقعی بود. همه آدم‌ها، لوکیشن ها، همه و همه چیز واقعی بود. من تنها بازیگر حرفه ای بودم، من هم باید بازی می‌کردم و هم باید بازی نمی کردم تا فضای مستند گونه فیلم حفظ بشه.


سینمای ما: دقیقا. و همین موضوع هم به نظر من وجه تمایز این نقش از نقش های دیگه‌ته. در این نقش البته بسیار با انرژی ظاهر شدی اما بازی نکردی . حتی صحنه های داد و بیدادت هم " over act" نیست و طبیعی جلوه می‌کنه. قبادی کمکت کرد که به این اجرا برسی؟


بهداد: ببین کارگردان پشت دوربین است. مثل مربی تیم فوتبال که کنار زمین ایستاده. هرچقدر هم که خوب باشه اما نمی تونه گل بزنه، پس چی کار میکنه؟ بهترین بازیکنش را به عنوان کاپیتان انتخاب می‌کنه تا بازی رو هدایت کنه. کار ما هم به همین صورت بود. همه نابازیگر و غیر حرفه ای بودن. بهمن من رو مثل کاپیتان فوتبال به جلوی دوربین فرستاد تا نابازیگر ها و خودم رو هدایت کنم. ببین این خیلی سخته که تو هم بازی نکنی که فضای مستند گونه فیلم حفظ شه و هم بازی بکنی تا بازیگرای دیگر فیلم را هدایت کنی.


س: حامد فیلم رو در هفده روز گرفتین. چطور این قدر سریع؟


ب: بهمن میخواست که بکر بودن موضوع حفظ بشه. یعنی به " فیلم بازی" کردن عادت نکنیم تا فضای مستند فیلم رو از دست ندیم. برای رسیدن به این هدف باید خیلی فشرده و سریع فیلم می‌گرفتیم.


س: با بهمن باز هم همکاری می‌کنی؟


ب: آره. الان درگیر پروژه 60 ثانیه هستیم. که قراره در آلمان و مراکش فیلم برداری شه.


س: حامد جان بیشتر از پنجاه کشور جهان فیلم را برای پخش خریدن. فیلم در دنیا به نمایش در خواهد اومد. چقدر برات مهم است که فیلم در ایران هم به نمایش دربیاد؟!


ب: اول مملکتم
دوم مملکتم
سوم مملکتم
بعد بقیه جهان.آخرین ویرایش: - -


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic