عینک آفتابی Rayban مدل cat اورجینال - مطالب تیر 1388

عکس های سونگ ایل گوک | جومونگ(سونگ ایل گوک)

نویسنده : بردیا بردیا چهارشنبه 31 تیر 1388 06:56 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

سونگ ایل گوک 
ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

با فاطمه گودرزی بازیگر سریال «پس از سال‌ها»

نویسنده : بردیا بردیا شنبه 27 تیر 1388 08:00 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

شخصیت فرخنده در سریال ترانه مادری،‌ یك زن وسواسی، نگران، مضطرب و... بود. اما در این سریال شخصیت ثمن یك زن عاشق درمانده است كه حسرت عشق در وجودش باقی‌مانده و ...

«زیاد دیده شدن هنر نیست، مهم این است كه چطور دیده شوی.» گفته‌های فاطمه گودرزی همانند بازی‌اش ساده و روان است. این صداقت و سادگی را می‌توان در بازی روان او در سریال «پس از سال‌ها» بخوبی حس كرد. «پس از سال‌ها» حكایت قصه عاشقانه‌ای است كه به شكل جالبی به آیین‌ها و سنت‌های گذشته ما بازمی‌گردد.
این سریال با مضمونی كه دارد، توانست در همان ابتدای پخش مخاطبان زیادی را جذب خود كند و همین انگیزه‌ای شد برای انجام این گفتگو كه در یك روز بهاری گرم به لوكیشن تله‌فیلم «برندگان» بروم تا با گودرزی به گفتگو بنشینم. فاطمه گودرزی از ایفای نقش در مجموعه پس از سال‌ها بخوبی یاد می‌كند و این سریال و نقش ثمن را یكی از متفاوت‌ترین كارهای خود می‌داند.
او به خاطر بازی در فیلم غزال توانست سیمرغ بلورین جشنواره چهاردهم فیلم فجر و تندیس حافظ را به خاطر فیلم سینمایی ازدواج به سبك ایرانی در جشنواره دنیای تصویر از آن خود كند. گودرزی در گفتگویی كه می‌خوانید، برای ایفای نقش ثمن در سریال «پس از سال‌ها» دلایل خواندنی دارد.
با فاطمه گودرزی بازیگر سریال «پس از سال‌ها»


روز اول كه برای كار دعوت شدید، چه تصویری از نقش ثمن برایتان ترسیم كردند و چقدر با تصویری كه امروز از این كاراكتر می‌بینیم، منطبق است؟
در حقیقت كسی نقش را برای من ترسیم نكرد، بلكه فیلمنامه را به من دادند و من آن را خواندم و با خواندن نقش با كاراكتر ثمن آشنا شدم، یك وجه این نقش بسیار برای من جذابیت داشت. ثمن زنی عاشق است كه سال‌هاست با این عشق زندگی می‌كند. این شاخصه به نظرم پتانسیل خوبی آمد كه این نقش را بپذیرم و روی آن فكر كنم و انگیزه‌ای باشد كه آن را بازی كنم.

یعنی همه انگیزه‌ای كه شما را ترغیب كرد این نقش را بپذیرید، همان بخش عاشق بودن شخصیت ثمن بود؟

البته یكی از دلایل من بود. معمولا در فیلمنامه‌ها، شخصیت‌هایی كه در دوره میانسالی عاشق هستند، كمتر مورد توجه قرار می‌گیرند یا به ندرت به آنها پرداخته می‌شود. به خاطر همین این قصه نسبتا تازگی داشت و من هم تا به حال تجربه چنین نقشی را نداشتم. دلیل بعدی هم این بود كه من خیلی دوست داشتم تجربه همكاری با آقای خواجویی را داشته باشم. خوشبختانه سریال پس از سال‌ها این فرصت را در اختیار من قرار داد.

 

ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

سریال پرستاران ایرانی

نویسنده : بردیا بردیا شنبه 27 تیر 1388 07:57 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

در سال‌های اخیر توجه به قشر پزشكان و موضوع سلامت در سریال‌های تلویزیونی ما افزایش یافته و لوكیشن‌ها از خانه و اتاق و آشپزخانه به بیمارستان و مطب و اتاق عمل تغییر كرده است.

گفتگو با بیژن شكرریز كارگردان «سایه تنهایی»


هنوز خاطره سریال‌هایی مثل اغماء و حلقه سبز و پرستاران در ذهن مخاطبان ما جاری است كه تلویزیون با 2 مجموعه دیگر یعنی فاكتور هشت و سایه تنهایی بار دیگر به مساله سلامت و پزشكی را به تصویر كشیده است.
سایه تنهایی در این میان شاید بیش از سریال‌های دیگر، زندگی پزشكان و مناسبات حرفه‌ای و خانوادگی آنها پرداخته است. با بیژن شكرریز، كارگردان این سریال درباره تصویر پزشكان در تلویزیون و برخی از نقدهایی كه به این مجموعه شده است به گفتگو نشستیم كه می‌خوانید.

 

ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

حامد بهداد دیدانه شده

نویسنده : بردیا بردیا چهارشنبه 10 تیر 1388 12:53 ب.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

امیرحسین بزرگزادگان: در این نشست خبری که روز شنبه در خانه هنرمندان برگزار شد، حامد بهداد تصمیم گرفت به حاضران در جلسه نشان دهد که بدن یک بازیگر تئاتر باید از چه قابلیت‌هایی برخوردار باشد. پس رفت روی میز... گزارش ایسنا را درباره جلسه بخوانید و این عکس‌های عجیب را ببینید:

حامد بهداد معتقد است: تئاتر در مقایسه با سینما اتفاق هنری‌تری است.

 این بازیگر كه از 15 تیر ماه با نمایش «سگ سكوت» در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود، در نشست خبری این نمایش صبح امروز ـ 6 تیر ماه ـ با بیان این مطلب ادامه داد: تئاتر برای یك بازیگر پروسه شارژ بسیار عالی محسوب می‌شود. به ویژه برای بازیگران سینما كه فرصت چندانی برای شارژ فكر، بیان و ... پیدا نمی‌كنند، اما تئاتر به دلیل مبادلات‌اش اتفاق هنری‌تری در قیاس با سینماست.

او ادامه داد: در سینما به دلیل مرحله پیش‌تولید سریع آن، چیزی برای دیالوگ‌كردن وجود ندارد به همین دلیل ممكن است یك اثر سینمایی به ورطه ابتذال بیفتد.

بهداد درباره حضورش در این اثر نمایشی توضیح داد: تئاتر برای من كه تحصیلات‌ام تئاتری است، موضوع شگفت‌انگیزی نیست. چراكه در دوره دانشجویی تجربه كاركردن در بسیاری از آثار را داشته‌ام. شگفتی تئاتر برای من در روزمرگی و رشد كُند آن است. از آن‌جا كه این رشد كُند اصالت و حقیقت دارد، موجب شگفتی من می‌شود. البته من از تئاتر خیلی می‌ترسیدم چون از سال‌های دانشجویی‌ام بسیار فاصله گرفته بودم و صحنه را در حد رفع تكلیف دانشگاه تجربه كرده بودم. اما حضور بازیگری مانند پانته‌آ بهرام كمك بسیاری به من كرد و معتقدم حضور او در این نمایش كاملا جادویی است.

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست كه در خانه هنرمندان ایران برگزار شد، طلا معتضدی نویسنده و دراماتورژ نمایش «سگ سكوت» با اشاره به همكاری‌اش با آروند دشت‌آرای و سارا ریحانی از سه سال پیش درباره این تجربه جدید توضیح داد: اصولا ما كارمان را با یك متریال اولیه آغاز می‌كنیم و هر سه درباره آن نظر می‌دهیم و در طول زمان و با توجه به قابلیت‌های بازیگران و دیگر اعضای گروه، نمایش شكل می‌گیرد.

او همچنین با اشاره به وجود عنصر روایت در این نمایش یادآور شد: ایده اولیه این متن بازگشت است مردی بعد از مدت‌ها به خانه پدری‌اش بازمی‌گردد و اتفاقاتی میان همسر او و خواهرش شكل می‌گیرد، نمایش چیزی بین زمان ذهنی و واقعی است و به معنای دیگر برداشتن مرز بین خواب و زندگی واقعی است.

معتضدی كه پیش از این دو تجربه همكاری مشترك با گروه هنرهای اجرایی ویرگول داشته است، تصریح كرد: بعد از نمایش «راهشو پیدا كن» تصمیم گرفتیم به زبانی ساده‌تر برسیم كه تماشاگر بتواند با ما همراه شود و نمایش جدید ما نقطه شروعی است برای روایت یك قصه در تئاتر تجربی، چراكه همواره این چالش وجود داشته كه آیا تئاتر تجربی می‌تواند قصه‌ای هم روایت كند و ما امیدواریم كه بتوانیم در این زمینه موفق شویم، البته داستان نمایش ما خطی نیست.

در بخش دیگری از این نشست آروند دشت‌آرای كارگردان این نمایش به تشریح ویژگی‌های این اثر نمایشی پرداخت و گفت: این نخستین تئاتری است كه تهیه‌كننده خصوصی دارد و از همان آغاز با بازیگران قراردادهای مرسوم بسته شده است. از سوی دیگر استفاده از بازیگران سینمایی در یك تئاتر تجربی دیگر ویژگی نمایش ماست، چراكه معمولا این بازیگران در تئاترهای غیرتجربی حضور دارند و این نخستین‌بار است كه از بازیگران سینما در تئاتر تجربی استفاده می‌كنیم، حضور بازیگران سینما در تئاتر قبلا تجربه شده است، اما این بازیگران به تئاتر تجربی راه نیافته‌اند. چون اصولا باید در این شیوه نمایشی دیده نشوند و در خدمت كار باشند و این نیازمند فرهنگی است كه در سینمای امروز ما وجود ندارد.

به اعتقاد او؛ پروسه پردازش و مهندسی یك ایده، یكی از مهم‌ترین نكات در مورد تولید آثار تجربی است.آخرین ویرایش: - -


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic